Profile

mohammad bahari

Contact Details

Social Links

Bio

کیش! جزیره ای که سال هاست به عنوان یکی از مهم ترین قطب های گردشگری مطرح شده است و جزء یکی از محبوب ترین جزایر نزدیک به آب های خلیج فارس می باشد که سالانه گردشگران بسیاری با تور کیش به آن سفر می کنند. این جزیره توریستی و زیبا در استان هرمزگان واقع شده و دارای جاذبه های گردشگری بی نظیری می باشد جاذبه هایی در تمامی دسته بندی ها از طبیعی تفریحی گرفته تا تاریخی و باستانی! خوشبختانه در کیش برای هر کسی با هر سلیقه ای یک مکان ایده آل وجود دارد.

 

از آن جا که دیدنی های کیش و تور کیش ارزان سفر باتو بسیار زیاد هستند و ممکن است در سفر اول چندان تجربه ای برای گشت و گذار و پیدا کردن جاذبه های محبوب نداشته باشید، پیشنهاد می کنیم که با تورهای گردشگری معتبری همچون تور کیش سفرباتو همراه شوید. در ادامه به معرفی 3 جاذبه شاخص و معروف کیش خواهیم پرداخت با ما همراه باشید.

 

کشتی یونانی در کیش

بد نیست حالا که تصمیم دارید با انواع تورهای کیش مانند تور کیش لحظه آخری به این جزیره خوش آب و هوا سفر کنید، یکی از جذاب ترین جاذبه های آن را که کشتی یونانی نام دارد را بهتر بشناسید. کشتی عظیم الجثه ای که سال هاست در نزدیکی روستایی به نام باغو بر گل نشسته و هنوز هم با گذشت این همه سال کسی نمی داند که علتش چیست! با این حال کشتی یونانی ها در تمام این سال ها تنها نبوده و گردشگران بسیاری از آن دیدن کرده اند.

بیشتر بخوانید:

هتلهای ارزان ارمنستان ،تایلند ، کیش و دبی

مردم قدیمی روستای باغو دلایل و داستان های جالبی از منحرف شدن این کشتی از سوی دریا به زمین می زنند! داستان هایی که هیچ قطعیتی برای باورشان وجود ندارد! برای مثال می گویند که ناخدای کشتی عاشق دختری از همان روستا بوده! و یا می گویند که ناخدا چندان هشیاری نداشته و نتوانسته کشتی را در هوای مه آلود کنترل کند. متاسفانه با گذشت هر سال این کشتی قدیمی بیشتر و بیشتر دچار فرسایش می گردد و از دست کسی کاری ساخته نیست. البته مسئولین مربوطه به سازمان میراث فرهنگی کیش صحبت هایی از این قبیل که کشتی را مرمت و بازسازی کنند را داشته اند، اما با توجه به برآورد هزینه های بالایی که دارد، به قولی می توان گفت که از خیر آن گذشتند! با این حال بازدید از کشتی یونانی ها که ساخته شرکت ویلیام همیلتون بوده خالی از لطف نیست و پیشنهاد می کنیم که حتما از آن دیدن نمایید.